Ljudje pretežen del dneva presedimo, sploh če delamo nekje v pisarni ali na podobnih delovnih mestih, ki zahtevajo veliko sedečega dela za računalnikom. Zato ni čudno, da se mnogi soočajo z bolečinami v hrbtenici. Na spletni strani Vita spa preberite več o omenjenem problemu, nekaj osnovnih informacij pa boste dobili že v pričujočem članku.
Nenehno sedenje ima negativne učinke na naše telo, sploh na hrbtenico
Dandanes poznamo veliko delovnih mest, ki zahtevajo pretežno sedeče delo. To so denimo uslužbenci na bankah, direktorji, tudi tajnice, skratka vsa delovna mesta v pisarnah, veliko presedijo tudi zobozdravniki, piloti, upravljalci gradbenih strojev, delavci v klicnih centrih in drugi. Sedimo tudi v avtu, pa doma za kuhinjsko mizo in na sedežni garnituri, v šoli in na predavanjih … Sedenju se zlepa ne izognemo, sploh če se nam ne ljubi ukvarjati s športom ali če zavestno ne stojimo ali se kako drugače gibljemo. Pomanjkanje ali celo popolna odsotnost gibanja pa vodi tudi v slabše stanje mišic, ki podpirajo in stabilizirajo hrbtenico. Dejstvo je, da bolečine v hrbtenici in bolezni kostno-mišičnega sistema, ki so prav tako posledica dolgotrajnega sedenja, v Evropski uniji predstavljajo najvišji odstotek bolniških odsotnosti na delovnem mestu, zato je pomembno, da če že presedimo večino dneva, vsaj izberemo ergonomsko oblikovane stole oz. poskrbimo za ergonomsko oblikovano pisarno.
Neustrezen (pisarniški) stol, nepravilna višina mize glede na našo višino in neprimerno nameščen ekran namreč močno poslabšajo stanje naše hrbtenice. Ni dvoma, da dolgotrajno sedenje v istem položaju izjemno slabo vpliva na našo hrbtenico, neustrezno oblikovano pisarniško okolje pa k temu doda le še piko na i, da se bolečinam v hrbtenici zares ne moremo izogniti.

Odprava bolečin v hrbtenici je mogoča, če spremenite delovno okolje
Seveda je bolje, če delate na tem, da do bolečin v hrbtenici sploh ne pride, a vedeti morate, da tudi če vas začnejo mučiti bolečine, je odprava bolečin v hrbtenici mogoča. Veliko lahko naredite že s tem, da spremenite delovno okolje oz. delovne navade. Poskrbite, da boste imeli ergonomsko oblikovan pisarniški stol in da boste sedeli v pravilnem položaju, stopala morajo biti na tleh, nog ne imejte prekrižanih, med večurnim delom večkrat vstanite in se sprehodite po prostoru (to je dobro tudi za oči). Pomembno je tudi, da pijete dovolj tekočine, predvsem vode, in da dobivate dovolj vitamina D, zato je kratek sprehod po sončni pokrajini odlična izbira. Če je v pisarni več ljudi, lahko organizirate vodeno vadbo, denimo raztezne vaje, s čimer boste poskrbeli, da se boste vsi v pisarni bolje počutili, zato boste tudi bolj produktivni. Seveda pa je odprava bolečin v hrbtenici mogoča tudi s pomočjo dobrega maserja ali fizioterapevta.
Ljudem z bolečinami v hrbtenici pa se priporoča tudi bioresonančna terapija. Gre za celovito metodo zdravljenja, ki je usmerjena predvsem v spodbujanje lastnih zdravilnih moči telesa. Odprava bolečin v hrbtenici z omenjeno terapijo poteka povsem neboleče. Pri terapiji tudi ni prisotnih nobenih kemikalij. Z bioresonančno terapijo lahko odkrijemo in zdravimo patološka stanja v telesu, ki so vzrok za mnoge težave. Na ta način aktiviramo sposobnost samoozdravitve. Če omenjeno terapijo dopolnimo še s klasično terapevtsko masažo ali aromaterapijo, bo učinek še večji, saj bosta omenjeni terapiji oz. masaži uravnovesili še tako zakrčeno in zasedeno telo. Ker vas ne bodo več mučile bolečine v hrbtenici, se boste veliko bolje počutili, imeli boste več delovnega elana, zato boste bolj učinkoviti, pa še z otroki se boste lahko igrali brez težav.
Bolečine v hrbtenici so relativno pogost problem v današnji družbi. Vzrok za to se v veliki meri skriva v pretežno sedečem načinu življenja – sedimo na delovnem mestu, v avtu, šoli, na predavanjih, doma. bolečine lahko odpravimo že s spremembo delovnega okolja, sploh če poskrbimo za ergonomsko oblikovano pisarno, odprava bolečin v hrbtenici pa je učinkovita tudi s pomočjo bioresonančne terapije.