Kaj je prehlad in kako pogost je?

O prehladu obstaja veliko zmotnih prepričanj, a v resnici ga povzročajo virusi in bakterije, ne pa zgolj mraz. V nadaljevanju članka bomo predstavili tudi kaj pomaga proti prehladu. Čeprav podhladitev lahko oslabi imunski sistem in poveča dovzetnost za okužbo, sama po sebi ni neposreden vzrok prehlada. Do okužbe pride ob stiku z več kot 200 različnimi vrstami virusov, ki se hitro širijo in so izjemno nalezljivi. Že majhna količina virusnih delcev je lahko dovolj, da zbolimo.

Prehlad

Pogostost prehladov

Prehlad je ena najpogostejših bolezni, s katero se ljudje srečujejo vsako leto. Odrasli se z njim običajno soočijo enkrat do dvakrat letno, medtem ko se otroci lahko prehladijo celo do šestkrat na leto. K povečani možnosti okužbe prispevajo dejavniki, kot so stres, pomanjkanje spanca ali obstoječe težave z nosno sluznico. Pri ženskah je dovzetnost za prehlad lahko večja med menstruacijo, prav tako pa so bolj ogroženi ljudje z oslabljenim imunskim sistemom. Nahod je stanje, pri katerem pride do vnetja nosne sluznice, kar povzroči otekanje in povečano izločanje nosnega izcedka. To stanje je pogosto posledica okužbe z virusi, lahko pa ga sprožijo tudi alergije ali dražilne snovi iz okolja. Zaradi otekanja sluznice je nos zamašen, kar otežuje dihanje in povzroča nelagodje.

Razlika med prehladom in gripo

Ljudje pogosto zamenjujejo prehlad z gripo, vendar med njima obstajajo pomembne razlike. Prehlad običajno spremljajo blažji simptomi, kot so zamašen nos, blag glavobol, blage bolečine v mišicah in sklepih ter blag do zmeren kašelj. Po drugi strani je gripa veliko intenzivnejša, z visoko vročino, močnim glavobolom, izrazitimi bolečinami v mišicah in sklepih ter splošnim izčrpanjem, ki lahko traja tudi do enega tedna. Pri gripi se pogosto pojavi tudi preobčutljivost na svetlobo in pekoče oči, kar je pri prehladu redkejše.

Naravna pomoč pri prehladu in vnetju sinusov

Eden izmed učinkovitih pripravkov za lajšanje simptomov prehlada ter preprečevanje vnetja sinusov in srednjega ušesa, še posebej pri otrocih, je zdravilo Sinupret. Gre za naravno zdravilo, sestavljeno iz petih zdravilnih rastlin, ki pomagajo pri težavah, kot so zamašen nos, nahod in kihanje. Sinupret se uporablja tudi pri zdravljenju sinuzitisa, saj pospešuje odvajanje sluzi in zmanjšuje vnetje.

Preprečevanje zapletov z uporabo zdravila Sinupret

Z redno uporabo zdravila Sinupret že ob prvih znakih prehlada lahko zmanjšamo tveganje za hujše zaplete, kot so močno zamašen nos, zgoščena sluz, zastoji v sinusih ali širjenje okužbe na oči in ušesa. Sinupret deluje tako, da zmanjšuje otekanje nosne sluznice, ne da bi povzročal neželene stranske učinke, ki jih imajo sintetični dekongestivi. Poleg tega redči gosto sluz, zmanjšuje izcedek iz nosu ter spodbuja regeneracijo nosne sluznice, kar olajša dihanje in pospeši okrevanje.

© artcomexpo.com